Πέμπτη 7 Φεβρουαρίου 2008

Λαζαρίνα - Φυλακτή 2-3

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Argentina με τον DVD Ρουμελιώτη να πετυχαίνει και τα τρία γκολ της ομάδας .

Οι μπιανκοσελέστε μπήκαν νωρίς μπροστά στο σκορ αφού στο 15 με διαγώνιο σουτ ο DVD έγραψε το 1-0.Στα επόμενα δέκα λεπτά ήρθε ισοφάριση αλλά και ακόμη ένα γκολ από τον Ρουμελιώτη που ξαναέβαλε μπροστά στο σκορ την Argentina .Το ημίχρονο τελείωσε με 2-1.Στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης έγινε το 3-1 με τον συνήθη ύποπτο και ένα τέταρτο πριν τη λήξη του αγώνα η Λαζαρίνα μείωσε σε 3-2.
*Στα θετικά της αναμέτρησης και η επιστροφή του Άτσαλου που αγωνίστηκε στα τελευταία 20 λεπτά και έδειξε να ξεπερνά την θλάση που τον ταλαιπωρούσε.
*Θετική και ενθαρρυντική για το μέλλον η εμφάνιση του γεματούλη τερματοφύλακα 3Φ που επέδειξε σταθερότητα στις επεμβάσεις του και δεν ευθύνεται για κανένα από τα δύο γκολ. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο τέλος του αγώνα το όνομα του έγινε σύνθημα από τους αντίπαλους οπαδούς από τους οποίους και αποθεώθηκε .